• Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
  Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
 • Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
  Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
 • “Baas rejimine destek verenin durumu”
  “Baas rejimine destek verenin durumu”
 • Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
  Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
 • “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
  “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
 • Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
  Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
 • Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
  Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
 • Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
  Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
 • Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
  Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
 • İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
  İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
“Yeni Türkiye” kumar ihracatına başlıyor
“Yeni Türkiye” kumar ihracatına başlıyor
Bölgeye laiklik satarız da kumar satamaz mıyız? Maşallah diyelim AKP'ye, hayırlı olsun "Yeni Türkiye". "Medeniyetini inşa edenlere" de duble hayırlar...
17 Ekim 2014 14:24 Gösterim : 1.575

Milli Piyango ihalesini kazanan Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu, şirketin eski genel müdürünü de işe aldı. Şirketin başına geçecek olan Milli Piyango İdaresi (MPİ) eski müdürü Oğuz Tezmen, şirketi daha da büyüteceklerini, yeni oyun çeşitleri getireceklerini hatta Orta Asya ve Körfez ülkelerine de açılacaklarını söyledi.

Milli Piyango’nun özelleştirilmesiyle birlikte “devlet kumardan elini çekiyor” şeklinde yapılan yorumların aslında çok da yerinde olmadığı ortaya çıktı. Çünkü ihale ile Milli Piyango İdaresi’ni alan şirket kazandığı her kumar parasından devlete yüzde 25 pay ödeyecek. Devlet dolaylı yoldan yine kumardan gelir elde edecek.

Milli Piyango’nun satılmasıyla birlikte devlet eliyle oynatılan kumar, özel şirket eliyle daha bir çeşitlenecek ve yaygınlaşacak. Çünkü devlet, ihaleyi alan şirkete piyasaya yeni kumar oyunları sokma, icat etme ve yaygınlaştırma imtiyazları da tanıdı. Şirket şimdiden daha fazla oyun, daha fazla müşteri ve daha fazla para kazanma yollarını aramaya başladı bile.

ŞİRKET MÜDÜRÜ: YENİ OYUNLAR OLACAK

Şirketin başına gelecek olan Oğuz Tezmen, mevcut oyunların gözden geçirileceğini, yeni oyunların da olabileceğini ifade etti. Hürriyet’e konuşan Tezmen “Yoğun bir yeniden yapılanma içindeyiz. İstanbul, Ankara’da merkezler ve bölge birimleri olacak. 5 bin olan bayi sayısı artacak. Tabi bu bayiler ile eski sözleşmeler iptal edilip yeni sözleşme yapılacak. Sayı henüz somutlaşmadı ancak ciddi bir personel alınacak” şeklinde konuştu.

ORTA ASYA VE KÖRFEZ’E KUMAR İHRACATI

Tezmen, “Yurtdışına da açılma  planımız var. Türki Cumhuriyetler, Körfez ve Balkan ülkeleri açılmak istediğimiz böğeler. Bu alanda bir dev çıkarmayı hedefliyoruz. Bu sayede kamu da daha fazla kazanacak. Daha şimdiden hissedar olmak isteyen çok sayıda şirket var. Adları henüz açıklanabilir noktaya gelmedi” dedi.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa