• Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
  Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
 • Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
  Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
 • “Baas rejimine destek verenin durumu”
  “Baas rejimine destek verenin durumu”
 • Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
  Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
 • “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
  “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
 • Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
  Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
 • Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
  Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
 • Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
  Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
 • Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
  Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
 • İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
  İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
Mısır ve Suriye’de sınıfta kalan Selefiler
Mısır ve Suriye’de sınıfta kalan Selefiler
Ey sözde selefiler! Saraylara, petrol sahalarına bilerek ve bilmeyerek bağlı olan dünyanın her bölgesindeki sizler bilin ki, sizin ümmeti kandırmak, bir takım diktatör Arap şeyhlerini korumak için çıkarttığınız fetvaların ümmetin nazarında bir anlamı yoktur, artık Müslümanlar sizi tanıyor ve...
29 Mayıs 2014 10:49 Gösterim : 1.601

Ey sözde selefiler! Saraylara, petrol sahalarına bilerek ve bilmeyerek bağlı olan dünyanın her bölgesindeki sizler bilin ki, sizin ümmeti kandırmak, bir takım diktatör Arap şeyhlerini korumak için çıkarttığınız fetvaların ümmetin nazarında bir anlamı yoktur, artık Müslümanlar sizi tanıyor ve biliyor ki; Sisileri, Pisi’leri kim ve hangi şeyhler destekliyor .
Şu kendilerini çok beğenen, en doğru, en haklı, en sağlam nebevi metot izleyicileri biziz deyip diğer kesimleri cahillikle, biletçilikle, geçmiş âlimlerin usulüne ve minhecin’e uymamakla her fırsatta itham eden uzun sakallı, kısa pantolonlu göbeği şişkin selefiler…

-Hani onlar teyemmümün hükümleri ile ilgili ciltlerle kitaplar yazan
-Abdest suyunun çeşitleri ile ilgili sayısız konferanslar veren,
-Sakalların kaç tutam olması ile alakalı ahkâmlar kesen Suudun sadık müritleri.
-Şatafatlı Düğün salonlarının baş misafirleri.
-Konferans salonlarının vazgeçilmezleri…

-Bir ayakları Dubai’de, elleri Kuveyt’te kalpleri ise sık sık umre ziyaretinde olan rabbani âlimler, ilim talebeler… Selefin büyükleri Neredesiniz?

Ümmetin iradesi, onuru ve şerefi Mısır’da, Suriye’de… Zalimlerin ve diktatörlerin tankları ve uçakları altında ezilirken siz neredesiniz?

Yoksa Amerika’ya beddua eden Kâbe imamı var mı diye ava mı çıktınız? Emirul mümininden izin almadan bir şey yapmak haramdır diye fetva vermek peşindesiniz değil mi kralınızı müminlerin emiri belleyip. Belki de çok daha önemli işleriniz var, değil mi? Mesela domatesi ortadan bölünce haç işareti çıkıyor diye o şekilde kesmek haramdır fetvası vermek üzeresiniz değil mi, ya da kırmızı ışıkta hareket etmek haramdır diye fetvalar peşinde? Bari fetva verirken ayet ve hadis zikretmeyin insanlar sizin Kuran’a göre fetva verdiğinizi zanneder de kötü olur. Haksızlık karşısında susanlara İslam literatüründe dilsiz şeytan diyorlar. Ya haksızlığı ve zulmü yapanları destekleyenlerin hükmü nedir acaba sizin kitaplarda?

Diktatör Sisi’yi desteklemekle sevap işlediğinizin delilini hangi ayetten çıkarttınız?
Sayi Muhammed Mursi’de sizin akidenize göre meşru yönetici değil miydi neden itaat etmediniz isyan ettiniz?

(mısırda Sisi’yi desteklemekle sevap işlediklerini düşünen selefiler)
Yoksa bu yönde fetva vermeniz için bağlı olduğunuz ve yanlarında iki büklüm olduğunuz krallardan emir yazısı mı geldi?

(Suud uleması sarayda)

İslam dünyasında tanınmış en meşhur seleflerden SuleymanRuheyli : “Misirin yeni hâkimiyeti şeri hâkimiyet sayılır’’.
Selefi demişken kimi selef olarak alıyorsunuz, yani siz kimin halefisiniz? Kimin halefi olduğunuzu bilmiyorum ama kimin olmadığınızı iyi biliyorum. Siz Rasulullah(s.a.v.)’ın halefi değilsiniz çünkü O(s.a.v.) en büyük cihadı zalim hükümdara karşı hakkı haykırmak olarak anlatmıştı ama görüyorum ki siz zalim hükümdarın eteğini özür dilerim zalim askerin postalını öpüyorsunuz, dikkat edin mübarek sakal algımızı kirletiyorsunuz. Siz ibniTeymiyye’nin halefi değilsiniz çünkü o Moğol başkumandanı Gazan’a başkaldırmış ve yüzüne hakkı en net ve keskin bir şekilde haykırmıştı Hanbeli nesebinden olduğunuzu söylüyorsunuz imam Ahmet, onun mücadelesi nereye siz nereye…
İslam ümmetinin yetiştirdiği en büyük fikir adamı olan Seyit Kutup’a sapık demekte amacınız nedir? Onun uyanış diriliş ve öze dönüş fikirlerinden etkilenen ümmet, bağlı olduğunuz sarayları başlarınıza yıkar diye mi korku içindesiniz?

(Azerbaycan’da seleflerin lideri; seyit kutup ve ihvan sapıktır sisi daha makul)

Arap baharı bir oyundur biz Arap baharı diye bir şey görmüyoruz fetvaları vermenizin sebeb-i hikmeti nedir acaba? Yoksa Arap halklarının uykularından uyanması petrol şeyhlerinizin işine gelmiyor mu?
(Bütün dünyadaki seleflerin akıl hocası sayılan Şeyh el-Fövzan;arap baharı diye bir şey yoktur)

http://www.dailymotion.com/qwerty123qwerty2

İstanbul’un fethi sırasında meleklerin cinsiyetini tartışan Bizans entelektüelleri gibi ne de güzel tartışıyorsunuz belki de ikinci üçüncü derecede konuşulması gereken meseleleri. Sizin için namazda kollarımızı göğsümüzün üstünde mi altında mı bağlayacağız sorusunun cevabı ne olacak bu mazlum Müslümanların hali sorusundan daha da önemli hale mi gelmiş? Kadınlarımızın yüzlerini peçe ile kapatmaları gerekir mi gerekmez mi sorusu içinde tecavüze uğrayan mısırlı Suriyeli Müslüman kadınların ahı size uğramaz mı? Siz leziz sofralar eşliğinde yaptığınız sempozyumlarda rükûdan kalkınca ellerimizi kulaklara kadar kaldırıp tekbir getirmemiz gerekir mi gerekmez mi diye tartışırken; her iki elini Suriye direnişinde kaybeden Müslümanların soluk alışları kulaklarınızı inletmiyor mu? Amel imanın rükünlerinden midir diye tartışırken hiç mi zalime karşı hakkı söylemekle ilgili rivayet okumadınız ey ezberci sistemin diktatörleri. Ey kalpleri petrol ile kapkara olmuş Sisi müritleri; murat ettikleriniz diz çöktüklerinizin hayalleri arasında perişan olacak haberiniz yok. Ey selef selef diye ortalıkta dolaşıp haleflerine sadece pasiflik, suskunluk ve mezar sessizliği bırakan zatlar neredesiniz? Ha sahi siz hiç mezara gitmezdiniz değil mi, maazallah şirke bulaşabilirsiniz; ama unutmayın dünyadan kaçıp ahireti yaşamak istiyorsanız, paranın anlamını öğrenmek istiyorsanız Esad’ın kıydığı Müslümanların mezarına gidip utanmanız lazım. Merak etmeyin ben size garanti veriyorum sadece utanmak ve ibret almak için giderseniz şirke girmezsiniz.

Ey sözde selefiler! Saraylara, petrol sahalarına bilerek ve bilmeyerek bağlı olan dünyanın her bölgesindeki sizler bilin ki, sizin ümmeti kandırmak, bir takım diktatör Arap şeyhlerini korumak için çıkarttığınız fetvaların ümmetin nazarında bir anlamı yoktur, artık Müslümanlar sizi tanıyor ve biliyor ki; Sisileri, Pisi’leri kim ve hangi şeyhler destekliyor.

Not;suudi rejiminin politikalarını, medhaliliği, Diktatörleri ve darbeleri eleştiren selefleri tenzih ediyorum.

TIMETURK / FURKAN AZERİ


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa