• Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
  Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
 • Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
  Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
 • “Baas rejimine destek verenin durumu”
  “Baas rejimine destek verenin durumu”
 • Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
  Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
 • “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
  “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
 • Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
  Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
 • Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
  Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
 • Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
  Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
 • Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
  Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
 • İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
  İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
IŞİD’i görüp Esad’ı görmeyenlere protesto
IŞİD’i görüp Esad’ı görmeyenlere protesto
"Rakka sessizce katlediliyor" isimli muhalif grup, Esad rejimine bağlı savaş uçakları tarafından atılan varil bombalarıyla yüzlerce çocuğun yanarak can verdiğine dikkat çekmek amacıyla, bir grup çocuk ve kadına 'IŞİD'i hatırlatan' turuncu tulumlar giydirerek, onları bir kafese...
17 Şubat 2015 13:25 Gösterim : 2.098

Dünya, IŞİD’in eylem ve infaz görüntülerini konuşurken, masum sivillere çok daha kötüsünü reva gören Suriye rejiminin zulmü ise gündeme dahi gelmiyor. Zira bu zalim modern dünyaya göre, kimyasal silahla sivil öldürmek suçken konvansiyonel füzeler, varil ve vakum bombaları, keskin nişancı ateşleri ile masum insanları öldürmek bir sorun teşkil etmiyor. Bu duruma yüreklere dokunacak tarzda bir itiraz gelmiş bu eylemle. Elbette zalim batının kanlı tarihine baktığımızda dünyanın bir köşesinde sivillerin hayatının değersizleşmesi, politik veya askeri hareket için yeter sebep teşkil etmez. Ne zaman “ulusal çıkarlar” putlarına dokunacak veya katkısı olacak bir gelişme olursa oraya intikal ettiklerini, müdahil olduğunu görüyoruz.

Bu nedenlerle Müslümanlar yardımı yalnız Allah’tan beklemelidirler. Allah’ın yardımını doğuracak çabaların ve çalışmaların içinde olmalıdırlar. Bunun yanında akidelerinden taviz vermeden doğru ittifak ilişkilerini de kurabilmeyi başarmalıdırlar. Müslümanın, Allah’tan ve tabiki diğer Müslümandan başka dostu yoktur.


 

4 yılı aşkın bir süredir savaşın ve katliamın devam ettiği Suriye’de çocuklar Esad’ı ilginç bir şekilde protesto etti. IŞİD’in geçtiğimiz hafta öldürdüğü Ürdünlü pilotun mizansenini yapan Suriyeli çocuklar, bu şekilde seslerini dünyaya duyurmak istediklerini söyledi. Reuters’a konuşan çocuklardan biri, IŞİD’in yaptığı katliamların hemen dünyaya duyrulduğunu, ancak Esad’ın yaptıklarına ise kimsenin yer vermediğini savundu.

Suriye’nin Duma kentinde, çocuklar tarafından yapılan IŞİD mizanseni korkuttu. IŞİD’in elindeki rehinelere giydirdiği turuncu kıyafetlerin giyilerek, Ürdünlü pilot Muaz Kesasibe’nin ölüm anının canlandırıldığı gösteride, Beşşar Esad protesto edildi.

IŞİD’İN YAPTIKLARINI GÖRÜYORSUNUZ, ESAD’INKİNİ GÖRMÜYORUZ

Reuters’ın haberine göre, gösteride yer alan çocuklardan birisi, IŞİD’in yaptığı vahşetleri dünyaya servis eden uluslararası ajanslara, “IŞİD’in yaptığı her katliamı anında duyuruyorsunuz, ancak Duma’da katledilen çocukları görmezden geliyorsunuz” diyerek eleştiride bulundu.

DÜNYABÜLTENİ


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa