• Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
  Devşirilmiş Bir Mitoloji : Nüzul-u İsa
 • Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
  Suriye Rejimi Zindanlarında 23 Sene
 • “Baas rejimine destek verenin durumu”
  “Baas rejimine destek verenin durumu”
 • Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
  Suriye’den bihaber Suriye korosunun hikayesi
 • “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
  “Esed, Maliki ve İranlılar ile Sultan Ahmet’te namaz kılacağız”
 • Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
  Tikrit’e saldıran Irak ordusu mu İran mı?
 • Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
  Davutoğlu New York’ta Siyonist Lobi CFR’nin ‘Onur Konuğu’ Oldu
 • Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
  Fransa’da Aşırı Sağın Önlenemeyen Yükselişi
 • Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
  Kerry: “İran, nükleer silah elde etmekten ebediyen yasaklandı”
 • İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
  İran, Şiddet ve Kaostan Uzak mı?
“Allah’ın izniyle zafere yürüyoruz”
“Allah’ın izniyle zafere yürüyoruz”
Özgür-Der Diyarbakır Şubesinin organize ettiği “Niçin Suriye?” konulu panel, devam...
17 Aralık 2012 05:22 Gösterim : 420

Özgür-Der Diyarbakır Şubesi tarafından gerçekleştirilen, moderatörlüğünü Mustafa Çağlı’nın yaptığı ve Hakan Albayrak, Kenan Alpay, Muhammed Yorgancıoğlu ve Ebû Yahya Kurdî’nin konuşmacı olarak katıldığı “Niçin Suriye?” konulu panele, Demirok Konferans Salonunda devam ediliyor.

Panelde, Ehrar-u Şam Lojistik Sorumlusu Ebu Ömer ve Hareketül Fecr Türkiye Lojistik Sorumlusu Ebu Halit Halebî de birer selamlama konuşması yaptı.

Diyarbakır içinden ve dışından katılımın yanı sıra basının da yoğun ilgi gösterdiği panel, Nurulah Canpolat’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim ve mealiyle devam etti. Okunan Kur’an’ın ardından Ehrar-u Şam Lojistik Sorumlusu Ebu Ömer ve Hareketül Fecr Türkiye Lojistik Sorumlusu Ebu Halit Halebî birer selamlama konuşması yaptı.

EHRAR-U ŞAM LOJİSTİK SORUMLUSU: SELAHADDİN-İ EYYUBİ’NİN BASTIĞI TOPRAĞI ÖPÜYORUM

Ehrar-u Şam Lojistik Sorumlusu Ebu Ömer, salondaki duyarlılığa teşekkür ederek konuşmasına başladı. Baas’ın katliamlarının 40 yıldır sürdüğüne işaret eden Ebu Ömer, bu gerçeği idrak eden Selahaddin-i Eyyubi’yi selamladı ve onun bastığı toprağı öptüğünü söyledi.  Selahaddin-i Eyyubi’nin Kürt olduğunun altını çizen Ebu Ömer, buradakilerin büyük oranda Kürt olduklarını ve Müslümanlık çatısı altında toplanan hareketlerinde, Arapların, Türklerin yanı sıra Kürtlerin de bulunduğunu belirtti.

Mezhepçilik ithamlarının yersizliğine işaret eden Ebu Ömer mezhepçilik yapmadıklarını ve yapmayacaklarını; yıllardır süregelen zulümlere karşı halklarının özgürlük ve adaleti için savaştıklarını kaydetti.

Hareketlerinin belli bölgelerde Allah’ın yardımıyla zafere ulaştığını ifade eden Ebu Ömer, “Diyorlar ki Amerika ve Avrupa muhaliflerin arkasında; kesinlikle yalan. Amerika ne için Esad’a karşı olsun? Zira Esad onların ve hamileri İsrail’in güvenliğini sağlamaktadır.” şeklinde konuştu.

Allah’ın izniyle devrimin adım adım zafere yürüdüğüne inandığını sözlerine ekleyen Ebu Ömer, şimdilerde Suriye halkının ciddi sıkıntılar içerisinde bulunduğunu ve kendilerinin de bu gerçekten hareketle yardım yaptıklarını söyledi. Ebu Ömer teşekkür ederek yardımların sürmesini istedi.

HAREKETÜL FECR TÜRKİYE LOJİSTİK SORUMLUSU: HAYATİ YARDIMLARINIZ DEVAM ETMELİ

Ardından sözü Hareketül Fecr Türkiye Lojistik Sorumlusu Ebu Halit Halebî aldı. Halit Halebî de “Allah’ım mücadelemizi mübarek kıl.” duasıyla başladığı selamlama konuşmasında, Suriye’den günden güne iyi haberlerin geldiğini ve Allah’ın izniyle zaferin yakın olduğunu söyledi.

Esad’a karşı önemli merkezlerin kurtarıldığını ve açlık başta olmak üzere karşılaşılan sıkıntıların kısıtlı imkânlarla aşılmaya çalışıldığını kaydeden Halit Halebî,  yardımların önemini bir kez daha vurgulayıp, bunların sürmesini diledi.

Halit Halebî’nin konuşmasının ardından panelde Suriye’deki vahşetin gözler önüne serildiği ve aynı zamanda destansı direnişten örneklerin de sahnelendiği sinevizyon gösterimi yapıldı.

Zaman zaman tekbirlerin de atıldığı sinevizyon gösterimin ardından panele geçildi. Katılımcıların konuşmalarıyla panele devam ediliyor…

 

 


 • Yorum ekle
Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa